A A A
Fundusz Inwestycji Samorządowych

Burmistrz Paweł Knafel odebrał symboliczny czek potwierdzający przyznanie dofinansowania w kwocie 4 130 328 zł w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych. Wręczył go Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk w obecności Starosty Krakowskiego Wojciecha Pałki.

Budowa S7

Zakończenie budowy „naszego” odcinka S7 Szczepanowice–Widoma planowane jest w 2021 r. Nową drogą ekspresową samochody będą mogły jeździć z prędkością 120 km na godzinę.

Po ciągu pieszo-rowerowym na ul. Poniatowskiego, powstał ciąg pieszo-rowerowy wraz z parkingiem łączący ul. Poniatowskiego z ul. św. Jana Pawła II. Trwa budowa ścieżki przy ul. Kolejowej i Okrzei.

Kąpielisko w Januszowicach

Gmina Słomniki podpisała umowę na budowę kąpieliska przy stawach w Januszowicach. Inwestycja ta z pewnością ucieszy mieszkańców, którzy zyskają przyjemne miejsce do rekreacji i wypoczynku.

PSZOK

Gmina Słomniki podpisała umowę na budowę punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (w skrócie PSZOK). Dzięki tej inwestycji mieszkańcy szybko i w komfortowych warunkach będą mogli zostawiać odpady. Gmina uzyskała na ten cel dofinansowane ze środków zewnętrznych w wysokości 85 procent.