A A A
XVIII sesja

XVIII sesja zwyczajna, która odbyła się 28 maja br. była drugą przeprowadzoną metodą zdalną.

30 lat samorządu

Dziś przypada 30. rocznica pierwszych w pełni wolnych wyborów w powojennej Polsce – wyborów do samorządu terytorialnego. 27 maja to także Dzień Samorządu Terytorialnego. Z tej okazji przypominamy wszystkich wybranych przez Państwa włodarzy Gminy Słomniki oraz przewodniczących rady miejskiej pełniących swe funkcje w latach 1990–2020.

Święto konstytucji

Tegoroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja z powodu stanu epidemii były bardzo skromnie: jak co roku podczas oficjalnych obchodów była Msza św. za Ojczyznę i złożenie kwiatów pod pomnikiem Ofiar Faszyzmu na Rynku. Przeżywaliśmy to Święto w wymiarze duchowym, ale także w wymiarze symbolicznym – wywieszając flagi na naszych domach. Dziękujemy za liczny udział w akcji ##białoczerwonaGminaSłomniki,dostaliśmy od Państwa wiele pięknych zdjęć Waszych domów udekorowanych flagami Polski. Znajdą się one w najnowszym Głosie Słomnik i w galerii zdjęć.

Zobacz galerię zdjęć TUTAJ

Dzień strażaka

"Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Dziś Międzynarodowy Dzień Strażaka.

Co roku spotykamy się na oficjalnych obchodach Święta Konstytucji 3 Maja, idziemy z flagami we wspólnych marszu, niosąc 10-metrową flagę narodową, w asyście Orkiestry Dętej Echo ze Słomnik, pocztów sztandarowych, harcerzy, władz i jednostek samorządowych, organizacji partyjnych i społecznych, związków i stowarzyszeń, szkół i przedszkoli oraz licznie zgromadzonych mieszkańców; składamy kwiaty pod pomnikiem na Rynku i wspólnie śpiewamy pieśni i piosenki patriotyczne. W tym roku będzie inaczej...