Marsz I Kompanii Kadrowej wchodzi pod pomnik

Powitanie Marszu Szlakiem I Kompanii Kadrowej to wydarzenie na stałe wpisane do kalendarza wydarzeń naszej Gminy i od lat cieszące się niesłabnącą popularnością wśród mieszkańców.

Co roku Rynek w Słomnikach odwiedzają uczestnicy marszu, którzy – drogą szlaku wytyczonego w 1914 roku – rankiem 6 sierpnia wyruszają z krakowskich Oleandrów, aby 12 sierpnia dotrzeć do Kielc. Marsz I Kompanii Kadrowej przeszedł piątkowym popołudniem przez Słomniki, uroczyste powitanie odbyło się jak co roku przy pomniku Ofiar Faszyzmu na Rynku; wśród gości był m.in. minister Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, a Kadrowiczów przywitał w imieniu Burmistrza Gminy Słomniki Przewodniczący Rady Miejskiej w Słomnikach Grzegorz Płażek. Podczas uroczystości rozdano także nagrody w corocznych zawodach strzeleckich na cześć wymarszu I Kompanii Kadrowej, które odbyły się na strzelnicy sportowej w Słomnikach.

Podczas uroczystości nie zabrakło odniesień do wystawy Instytutu Pamięci Narodowej "Polski Gen Wolności. 150 lat walk o Niepodległość (1768-1918)”, którą można oglądać tuż obok na Rynku, a która obejmuje wydarzenie z 1914 roku. Wystawa będzie u nas gościć do 12 sierpnia.

Przemarsz Kadrówki
Przemarsz Kadrówki
Przemarsz Kadrówki
Przemarsz Kadrówki
Przemarsz Kadrówki
Przemarsz Kadrówki
Przemarsz Kadrówki
Przemarsz Kadrówki
Przemarsz Kadrówki
Przemarsz Kadrówki
Przemarsz Kadrówki
Przemarsz Kadrówki
Przemarsz Kadrówki
Przemarsz Kadrówki
Przemarsz Kadrówki
Przemarsz Kadrówki
Przemarsz Kadrówki
Przemarsz Kadrówki