dwóch chłopców wbija tabliczkę

Dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego w Słomnikach przygotowały piękne i kolorowe tabliczki z nazwami roślin oraz ich właściwościami. W piątek 15 października pomagały przy umocowaniu ich w strefie rekreacji przy skateparku na ul. 3 Maja w Słomnikach.

Tabliczki ozdabiają skwer przy siłowni zewnętrznej przy ul. 3 Maja w Słomnikach. Dzieci namalowały na nich występujące tam rośliny (m.in lawenda, miskant, berberys, róża), ich nazwy oraz właściwości. Całość robi wrażenie. Dzieci mogły także poznać zasady dbania o czyste środowisko dzięki obecności naszych ekodoradczyń. Za swoją pracę otrzymały upominki. Dziękujemy za zaangażowanie zarówno dzieciom jak i paniom wychowawczyniom ze świetlicy oraz firmie Drewnolam FHU Zbigniew Bęben za wykonanie konstrukcji tabliczek.

Organizatorem akcji był Urząd Miejski w Słomnikach