Szanowni mieszkańcy,

uprzejmie informuję, iż z inicjatywy Europejskiej Sieci Zapobiegania Przestępczości, działającej przy Komisji Europejskiej, i we współpracy z Europolem, w ponad 20 państwach UE w dniu 21 czerwca 2023 r. organizowany będzie V Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do domów. Jego celem, jest podniesieni świadomości społecznej dotyczącej zabezpieczenia domów i mieszkań przed włamaniami.

W Polsce wydarzenia te będą skoncentrowane w dniu 21 czerwca, jednak w praktyce odbywać się będą przez cały okres wyjazdów wakacyjnych, a zaangażowana w nie będzie w szczególności Policja. Działania Policji będą polegały m.in. na rozpowszechnianiu materiałów wskazujących sposoby zabezpieczenia nieruchomości przed włamaniami, w tym na stronach internetowych Policji, w lokalnych mediach oraz poprzez kontakty ze społecznościami lokalnymi, np. w formie pikników z udziałem funkcjonariuszy Policji. Materiały odnośnie kampanii publikowane będą na stronie europejskiej sieci pod adresem: https://eucpn.org/

Załączniki:
Pobierz plik (Broszura-co-robić-aby-zapobiegać-włamaniom-do-domu.pdf)Broszura-co-robić-aby-zapobiegać-włamaniom-do-domu.pdf[ ]816 kB2023-06-20 14:32