Kolejna odsłona Plebiscytu „Poza Stereotypem - Seniorka i Senior Roku” – zgłoś kandydata do nagrody!

Jak co roku do udziału w Plebiscycie mogą zostać zgłoszeni mieszkańcy województwa małopolskiego, którzy ukończyli 60 lat i aktywnie działają w organizacji pozarządowej, klubie seniora, czy uniwersytecie trzeciego wieku, a swoim zaangażowaniem udowadniają, że są osobami poza stereotypem.

Kandydatki i kandydaci do tytułu Seniorki i Seniora Roku mogą być zgłaszani przez organizacje pozarządowe, podmioty kościelne, jednostki pomocy społecznej, instytucje kultury, administrację publiczną oraz osoby fizyczne.

„To inicjatywa Samorządu Województwa Małopolskiego, która już od wielu lat pozwala na odkrywanie nietuzinkowych seniorów i seniorki zamieszkujących nasz region. Dzięki tej akcji promowany jest pozytywny wizerunek osoby starszej jako osoby aktywnej pomimo wieku, działającej na rzecz środowiska lokalnego, rozwijającej swoje zainteresowania. Jeżeli znacie Państwo w swoim otoczeniu seniorów działających z pasją, którzy bezinteresownie angażują się w pomoc innym, zgłoście ich kandydatury do tegorocznej edycji plebiscytu” - mówi Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka.

Zgłoszeń należy dokonywać na adres: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie, ul. Piastowska 32, 30-070 Kraków poprzez przesłanie aplikacji, w tym: 

- wypełnionej Karty zgłoszenia (załącznik nr 1 do Regulaminu) 
- formularza oświadczenia Kandydatki/Kandydata o wyrażeniu zgody na udział w plebiscycie (załącznik nr 2 do Regulaminu)
​- klauzuli informacyjnej wraz z klauzulą zgody na przetwarzanie danych osobowych - w przypadku załączenia do zgłoszenia rekomendacji (załącznik nr 3 do Regulaminu).

Dodatkowo kartę zgłoszenia (załącznik nr 1 do Regulaminu) w elektronicznej wersji edytowalnej należy przesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zgłoszenia w wersji papierowej i elektronicznej należy przesłać najpóźniej do dnia 15 września 2023 r. do godz. 16:00 (decyduje data wpływu zgłoszenia do Organizatora Plebiscytu).

Zachęcamy do składania zgłoszeń!

Regulamin oraz Karta Zgłoszenia TUTAJ

Źródło

  Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie
Adres do korespondencji:
30-070 Kraków, ul. Piastowska 32
tel. (+48) 12 422 06 36
www.rops.krakow.pl
FB - @ROPS.Krakow