Znasz organizację pozarządową, która bezinteresownie pomaga innym? A może kojarzysz organizację, która inspiruje innych do działania i zmienia swoje najbliższe otoczenie, organizację, dzięki której świat wokół nas staje się lepszy?  Do 31 lipca trwa nabór zgłoszeń do tegorocznej Nagrody Kryształy Soli 2023 dla najlepszych małopolskich organizacji pozarządowych. Organizacja najlepsza z najlepszych – Lider Pozarządowej Małopolski otrzyma nagrodę finansową - 25 tys. zł.

Celem Nagrody jest wzmacnianie wizerunku trzeciego sektora, promocja działań najlepszych organizacji, popularyzacja „dobrych praktyk” oraz upowszechnianie najlepszych pomysłów. Nazwa Nagrody „Kryształy Soli” nawiązuje do wyrażenia „sól ziemi” oznaczającego ludzi cennych, wyjątkowych, godnych naśladowania, najbardziej wartościowe jednostki lub grupy ludzi w jakiejś społeczności.

Organizacje pozarządowe stanowią istotny element rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Od lat udowadniają, że praca na rzecz innych i dobra wspólnego ma ogromny sens, w szczególności ostatnie lata pandemii oraz wojny udowodniły nam, że wsparcie III sektora jest nieocenione. Organizacje na co dzień pomagają innym, działają w różnych obszarach, realizują ciekawe inicjatywy i ważne projekty. Doceńmy po raz kolejny wspólnie najlepsze małopolskie organizacje z regionu, bo w ten sposób możemy im podziękować za ich codzienny wysiłek oraz pracę na rzecz mieszkańców Małopolski i naszego regionu!

- mówi Iwona Gibas Członek Zarządu Województwa Małopolskiego

W sposób szczególny chcemy uhonorować organizację najlepszą z najlepszych – Lider Pozarządowej Małopolski otrzyma 25 tys. zł, ufundowane przez Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. 

- dodaje Iwona Gibas

Aby zgłosić organizację do konkursu KRYSZTAŁY SOLI wystarczy do 31 lipca wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Nagroda Kryształy Soli zostanie przyznana w 5 kategoriach:

  • Polityka Społeczna
  • Kultura i Tożsamość Regionalna
  • Edukacja, Społeczeństwo Obywatelskie i Zrównoważony Rozwój
  • Sport, Turystyka, Ekologia
  • Najlepsza Małopolska Inicjatywa Pozarządowa

Spośród wszystkich Laureatów Nagrody zostanie wybrany Lider Pozarządowej Małopolski Kryształy Soli 2023, który otrzyma 25 tys. zł  ufundowane przez Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. 

Warto dodać, że w  kategorii „Najlepsza Małopolska Inicjatywa Pozarządowa” na statuetkę mają szansę inicjatywy, działania lub projekt, który wpłynął pozytywnie na życie mieszkańców, rozwój społeczny i gospodarczy. To okazja do pokazania i wypromowania najlepszych inicjatyw podejmowanych przez organizacje pozarządowe.

Kto może zgłosić organizacje do Nagrody ?

Osoby prawne, osoby fizyczne, inne organizacje pozarządowe, kościoły i związki wyznaniowe, instytucje oraz organy i jednostki organizacyjne administracji publicznej.

Termin przyjmowania zgłoszeń trwa do 31 lipca 2023 r. Liczy się data złożenia na Dzienniku Podawczym.

Zwycięzców konkursu poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się końcem 2023 roku.

Wszelkie informacje dotyczące Nagrody, w tym regulamin oraz wzór formularza zgłoszeniowego dostępne są na stronie internetowej poniżej  oraz w Zespole Wspierania Inicjatyw Obywatelskich
w Kancelarii Zarządu UMWM, 12 61 60 121, tel. 12 61 60 522 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Dokumentacja konkursu https://www.malopolska.pl/samorzad/nagrody/wspolpraca/krysztaly-soli